Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powietrze w brzuchu po lewej stronie - co to takiego?

Od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie w brzuchu, wydaje mi się jakbym miała w brzuchu bańkę z powietrzem. To nie są wzdęcia, nie czuje się "rozdęta", ale jakbym miała taką bańkę w lewej stronie podbrzusza. Zazwyczaj zdarza się to na czczo, choć miało to miejsce również po posiłku, ale znacznie rzadziej. To uczucie czasami występuje też po wypiciu kawy. Kiedy się ruszam, biegam, schylam to odczuwam jak ta kulka powietrza się przemieszcza w górę lub w dół i słyszę jakby burczenie. To nie boli, ale jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, tak jakbym miała przedziurawiony żołądek, coś w tym stylu. Dodam jeszcze, że zazwyczaj dzieje się tak rano i nie ma później opróżniania gazów. Mam 23 lata.

23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Karolina Dębska
31 poziom zaufania

Witam!

Trudno powiedzieć co może powodować u Pani uczucie bańki powietrza w lewym podżebrzu. Może być to jedynie powietrze gromadzące się w zagięciu śledzionowym jelita grubego. Może to być również powiększona śledziona lub jakiś rodzaj przepukliny. Brak objawów bólowych jest ważny, ale nie znamienny. Warto skonsultować ten problem z lekarzem. Proponowałabym Pani udanie się na USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy