Powikłania po pobraniu wycinka z pochwy

Mam pytanie odnośnie ewentualnych powikłaniach po pobieraniu wycinka z pochwy. Miałam go robiony kilka lat temu, ale do tej pory lekarze przy badaniu ginekologicznym pytają mnie czy miałam robiony jakiś zabieg na szyjce. Oznacza to, że została tam blizna? Większość dziewczyn na forach pisze że zabieg jest mało bolesny i trwa kilka sekund, niektóre kobiety piszą, że miały znieczulenie, niektóre nie i na ból też się nie skarżyły. Ja to pamiętam całkiem inaczej i jako jedne z boleśniejszych przeżyć w życiu. Nie pamiętam dokładnie ile trwał zabieg ale dosyć długo może pół godziny, może krócej. Miałam podane 3 zastrzyki znieczulające, w każdą ściankę, i z każdej ścianki był pobierany wycinek - razem 3. Trwało to tak długo, że przestało działać znieczulenie. Leżałam i łzy spływały mi po policzkach ale starałam się wytrzymać a pielęgniarki trzymały ,mnie za ręce. Doktór mówił, że ciężko pobrać bo szyjka krótka i bardzo mocno krwawiłam więc długo się męczył. Krwawiłam bo byłam przed okresem jednak nie mogliśmy ustalić innego terminu, bo przyjmował w szpitalu raz w miesiącu i zawsze wtedy wypadała miesiączka. Ale brałam tabletki antykoncepcyujne i krwawienia nie były obfite, były delikatne, więc też sądziłam że dużo "tego się nie nagromadziło w macicy" i nie będzie źle. Ale widać po prostu naczynia krwionośne i tak były mocno ukrwione i tylko widziałam jak wymieniał cały zakrwawiony ręcznik. Na koniec założył mi 3 szwy. Co chyba szycie było najbardzej bolesne. I tak teraz się zastanawiam czy to może być przyczyną częstych infekcji? Bo chyba ścianki pochwy sa uszkodzone, skoro po 5 latach dalej to widać. Ja staram się na prawdę na siebie uważać, dbam o higienę, robię wszystko żeby tym infekcjom zapobiegac, biorę probiotyki. Ale one ciąge nawracają i praktycznie po każdym ostrzejszym seksie czuje dolegliwości i teraz już od razu biorę Iladian bo ile można latać do ginekologa (chyba bym musiała co miesiąć), tym bardziej że na wizytę czeka się miesiąc. Chciałabym tylko się dowiedzieć czy to jest przyczyną bo to jest strasznie frustrujące zastanawiając się z kąd biorą się te infekcje przy świadomości że przestrzegam zasad higieny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, blizny na szyjce mogą zostać, aczkolwiek nie łączyłbym przebytego zabiegu z częstymi infekcjami