Powikłania po pogryzieniu przez insekty

Jestem w Peru, wróciłam z dżungli mocno pogryziona przez insekty. Pogryzienia po przyjeździe na wybrzeże zaczęły ropieć i zrobił się mocny stan zapalny. Trzy dni biorę antybiotyk Duomox 1g. Od razu poczułam poprawę. Dzisiaj lekarz zalecił mi zmianę antybiotyku na dicloxacilina 500mg 4x dziennie. Czy mądrze jest zmieniać antybiotyk w czasie kuracji? Pytam ponieważ opieka lekarska w Peru wciąż ma wiele do poprawy (przebywam tu od kilku lat).

Szanowna Pani, niestety ale musiałaby Pani zasięgnąć opinii lekarza medycyny podróży, jednakże myślę że lekarze na pewno wiedzą co robią, ponieważ takie pogryzienia są w Peru na porządku dziennym. Pozdrawiam