Powikłania po zażyciu narkotyków

dzień dobry.paliłam podobno haszysz pierwszy raz w życiu po zapaleniu po 20 minutach słyszałam pisk w uszach i słabość ,serce zaczęło bić bardzo szybko jak dzwon. myślałam ze umrę.ale sie po jakimś czasie uspokoiło. jestem dwa dni po tej akcji.raz zrobiło mi się słabo na lekcji . nadal czuję źle.serce mi bije inaczej . szybko się męczę . nie mam do niczego chęci czuje się otępiona. dziwne uczucie w klatce piersiowej. co robić?co mi jest?boje się czy mogę mieć uszkodzone coś? pomocy !
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Objawy o których piszesz spowodowane są intoksykacją marihuaną. Prawdopodobnie będą utrzymywały się jeszcze przez kilka dni. Palenie haszyszu nie uszkadza jednak narządów wewnętrznych w sposób o którym myślisz - tutaj nie masz powodów do niepokoju. Twoje samopoczucie nie jest spowodowane tym, że masz uszkodzone serca czy płuca. Jesteś po prostu "zatruta" metabolitami kanabinoidów. Mam nadzieję, że widząc skutki jje działania spróbowałaś marihuany pierwszy i ostatni raz. Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihuany

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje na Twoje pytanie, tym bardziej, ze Prosisz o pomoc. Na początek zacznę tak, ze pod wpływem działania konopi odczuwamy, że zjawiska zachodzące wokół nas są zwielokrotnione np. kiedy jedziemy samochodem z normalną prędkością to odczuwamy ją jako prędkość o wiele szybszą, być może piski w uszach odczuwane przez Ciebie były tak nasilone ze względu na Twoje subiektywne odczucie. Natomiast objawy ze strony organizmu, takie jak: przyspieszone bicie serca, odczucie zimna, drżenie mięśni oraz inne jak wymioty, nudności, zawroty głowy są reakcją obronną organizmu na zatrucie.
Im dłużej trwa czas zażywania narkotyku tym bardziej nasilają się objawy zatrucia organizmu ale też i psychiki.
Po jakimś czasie zażywania marihuany czy haszyszu, ten rodzaj narkotyku nie wystarcza i sięga się po inne.
Mam też wrażenie, że to co się z Tobą dzieje to również z powodu strachu, ze w ogóle próbowałaś, że mogą być tego różne konsekwencje.
Nie wiem dlaczego próbowałaś, powodów może być wiele, czasami takie jak ciekawość jak to jest, ale czasami też inne i to o wiele bardziej złożone.
Zachęcam Cię do zadawania jeśli potrzebujesz innych pytań i wymieniania się ze mną myślami czy wątpliwościami. Pozdrawiam