Powikłania po złamaniu kości piszczelowej i strzałkowej

Witam. Mam spiralne złamanie kości piszczelowej i strzałkowej ustabilizowanej gwoździem śródszpikowym. Chodzę o kulach ale noga patrząc na nią z góry, jak stoję, jest bardzo krzywa, tzn. kolano mam przesunięte do boku środka nóg, a palce stopy odchylone na zewnątrz ,wygląda mi to, na co najmniej 45 stopni rotacji. Byłam u lekarza, ale on powiedział że, ja się z tym mam przemęczyć, bo to tylko 5 stopni, no i kości mogą mi się wcale nie zrosnąć. Mam 46 lat Jednak po 2,5 miesiącu widać na RTG cień zrostu, ale pojawił się problem. W miejscu złamania piszczeli zaczęłam odczuwać bardzo silne pieczenie gorąca. Doktor powiedział że, tam jest szczelina, i dał mi skierowanie na tomografię. Ostatnio mogę chodzić tylko 1 godzinę bo robią mi się wielkie obrzęki podudzia kostki i kolana. W oczekiwaniu na Tk mam pytanie. Jak można poprawić tą krzywiznę nogi bezpiecznie dla mnie. Czy istnieje jakaś inna metoda, która pomoże oszczędzić moje kości. Co mam w ogóle robić?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę oszczędzać nogę oraz skonsultować się z fizjoterapeutą. Pozdrawiam.