Powinnam się odchudzać czy moja waga jest odpowiednia?

Mam 14 lat i ważę 44-45 kg, a mam 160 cm wzrostu? Czy moja waga jest odpowiednia do mojego wzrostu? Proszę o szczerą i szybką odpowiedź!

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, Twoja waga oscyluje około 25 centyla, zaś wzrost około 40 centyla. Oznacza to, że zarówno Twój wzrost jak i waga są statystycznie niższe niż innych dziewczynek w Twoim wieku. Ponieważ wartości te są do siebie proporcjonalne, oznacza to, że Twój rozwój jest jak najbardziej harmonijny. Nie powinnaś zatem mieć powodów do niepokoju.