Powinnam szukać pomocy?

Mam 19 lat i na początku wszystko było dobrze. Jestem dobra uczennicą ale od kiedy pamiętam mam napady smutku. Raz trwa to dzień raz tydzień, nie umiem sobie z tym poradzić, z nikim nie potrafię się z tym podzielić bo myślę ze to normalne. Ale od kiedy zaczęłam czytać o depresji to pomyślałam ze to co piszą wszystko pasuje do mnie. Często mam bolę głowy a najczęściej bóle żołądkowo- jelitowe, ze nawet raz wylądowałam w szpitalu. Mam chłopaka któremu kiedyś powiedziałam ze mogę mieć depresje ale zbagatelizował sprawę i uważa ze sobie wszystko urajam. A ja porostu tak czuje. Nie mamy łatwo bo widzimy się tylko w weekendy i to trwa już od ponad roku, ze względu na jego prace. Mnie zaczyna to już męczyć i niszczę się sama w sobie, nie czuje szczęścia z najprostszych spraw jak kiedyś, tylko wszystko odbieram pesymistycznie, jak by mi ktoś robił na złość. Czasem jest tak ze cały tydzień jestem w dobrym humorze ale czasami nie mogę wytrzymać i plączę, nawet codziennie. Płacze tez z głupich powodów, nie mogę tego opanować, wystarczy jakaś poważną rozmowa a ja się rozklejam. Najgorszy jest ten ciągły smutek i niechęć do wszystkiego. Nie wiem co mam robić a najgorsze ze chciałabym prosić o czyjąś pomoc bo wiem ze sama nie dam rady.... a mieszkam w malej mieścince gdzie nawet nie ma dobrego lekarza od tych spraw... Proszę o jakąś poradę.

Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście moga należeć do spektrum objawów depresji lub zaburzeń depresyjno – lękowych. Często z obniżeniem nastroju, smutkiem współistnieją dolegliwości typowo somatyczne – opisywane przez Panią bóle głowy, dolegliwości żołądkowo – jelitowe, czy tez pojawiajace sie w sytuacjach stresowych uczucie kołatania serca, duszności.
Dla rzetelnej diagnostyki zgłaszanych przez Panią dolegliwosci warto było by wykonać badanie hormonów tarczycy, których nierównowaga może powodowac podobne klinicznie objawy. Po wykluczeniu przyczyn somatycznych proponował bym kontakt z psychiatrą