Powracająca depresja!

Pierwszy raz miałam depresję 11 lat temu po porodzie, minęła jakos a może tylko wydawało mi się, że jakoś ją przetrwalam. W 2005 roku kolejny raz przeszlam zalamanie nerwowe i wylądowałam w szpitalu psychiatrycznym leczyłam sie przez pół roku. Minęły zaledwie 2 lata ja ponownie wylądowałam u psychiatry i kolejne misiące leczenia , następnie jakiś czas byl spokój ale sytuacja w pracy doprowadziła mnie to takiego stanu nerwowego , że znów zaczełam się leczyc trwało to prawie rok , łącznie z wizytami u psychologa, to było w 2008 roku, teraz mamy 2009 rok - w lutym urodziłam 2 dziecko i po 3 misiacach kolejny raz zauważłam u siebie objawy depresji zglosiłam sie do lekarza rodzinnego, który to potwierdził, ale nie zgłosilam sie do psychiatry nie chce brac tabletek - jestem już zmęczona tymi wizytami u lekarza, czuje sie z tym wszystkim żle , bezradna i szukam przyczyn moich nawracających depresji, gdzie tkwi przyczyna czy to podłoże hormonalne, może tarczyca czy ja juz taka jestem? Co mam robić bo juz gubie sie i nie wiem kto może mi pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Witam Serdecznie
Niestety, trudne sytuacje rodzinne, socjalne, problemy w pracy czy życiu osobistym mogą wyzwalać nawroty depresji. Opisuje Pani kilka nawracających stanów depresyjnych oraz jak rozumiem rozwijający się kolejny epizod. Proszę, zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego, udać się na wizytę do lekarza psychiatry. Proponuję wizytę w poradni szpitala uniwersyteckiego, lub instytutu, w którym jest oddział wyspecjalizowany w leczeniu chorób afektywnych. Ewentualnie znalezienie lekarza praktykującego prywatnie, a pracującego w tego typu oddziale. W Pani przypadku, po leczeniu obecnego epizodu, konieczne jest długotrwałe leczenie podtrzymujące (faza utrwalania poprawy, trwająca nawet do 9 miesięcy). Następnie leczenie zapobiegające nawrotom (kilkanaście miesięcy). Takie postępowanie powinno zminimalizować szansę na nawrót choroby. Proszę w trakcie wizyty lekarskiej poprosić o ocenę funkcji hormonalnej tarczycy.
pozdrawiam i proszę o zastosowanie się do zalecenia lekarza rodzinnego