Powracające myśli do epizodu schizofrenii

od ok msc mam myśli powracające do czasu 1-szego epizodu schizofrenii do rzeczy które pamiętam a nie wiem czy się wydarzyły- co poprzednio zwiastowało nawrót(na co dzień o tym myślalam ale mnie to nie przerazało a teraz bardzo- az nie moge sie uspokoic), dlatego chciałam wiedzieć czy należy zmienic lek?jesli tak- na jaki?Dodam , że śpię po 14 h co mnie dobija. Brałam już: solian, abilify, serdolect, ketrel, zeldox, haloperidol, rispolept-obecnie 5mg z6 bo prolaktyna 73ng/ml.nalezy sie niepokoic?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Jeżeli objawy powracają z taką siłą, a poprzednio takie objawy zapowiadały nawrót choroby warto poprosić o wcześniejsze spotkanie z lekarzem psychiatrą. Proszę spotkać się z lekarzem, opowiedzieć o swoim stanie, być może uda się dokonać takiej korekty leków (rodzaj leków, dawki) aby zapobiec pogorszeniu się stanu zdrowia. Życzę powodzenia