Powracający ból pleców od czterech lat

ból pleców kilka lat temu moja żona miała taki przypadek przy podnoszeniu coś szczyknęło w plecach i powstał okropny ból ok 2 dni zostało zrobione przświetlenie kręgosłupa które nic nie wykazało ból minął i tak pozostało. Aktualnie minęlo ok 4 lat i przy podnoszeniu czegos cięższego żona po ponownym szczyknięciu w plecach nie może podnieść się z łóżka i czasami brak oddechu szukam pomocy na wszelki sposób proszę o pomoc...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż badanie RTG nie jest wystarczające w tej sytuacji. Wskazane byłoby wykonanie bardziej dokładnego badania np. rezonans. Pozwala ono ocenić nie tylko kostne ale i miękkie struktury w obrębie kręgosłupa.