Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powrót do pełnej aktywności fizycznej po cesarskim cięciu i dyskomfort w okolicy blizny

Kiedy bezpiecznie mogę wrócić do pełnej aktywnośi fizycznej po cesarskim cięciu? Zależy mi głównie na wspinaczce, biegach długodystansowych i intensywnym ćwiczeniu mięśni brzucha. Wg mojego ginekologa blizna goi się dobrze, ale ja po 3 miesiącach wciąż odczuwam dyskomfort, muszę wstawać za pomocą rąk, a nie mięśni, po dłuższych spacerach pobolewa mnie w okolicy blizny, o podbiegnięciu na tramwaj nie ma mowy - ciągnie mnie, jakbym miała kamienie w brzuchu. Czy to oznacza, że są jakieś powikłania?
ponad rok temu

Czy pacjenci mogą sobie sami poradzić z bólem pooperacyjnym?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Ból i dyskomfort jaki Pani podaje może być związany nie bezpośrednio z blizną na skórze a raczej wewnątrz macicy. Blizna macicy potrzebuje co najmniej 6 miesięcy żeby zagoić się całkowicie. Blizna skóry goi się szybciej. Zwykle lekarze zalecają ćwiczenia obciążające mięśnie brzucha już w 2 miesiącu. Proponowałbym zgłosić się do ginekologa by wykonać kontrolne USG.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Trudno mi osądzić co się obecnie dzieje bez bezpośredniego badania. 3 miesiące po cięciu cesarskim w pełni można obciążać mięśnie powłok brzusznych i wrócić do poprzedniej aktywności fizycznej. Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym, który z uwagi na Pani obecne dolegliwości głównie powinien wykluczyć powstanie przepukliny w bliźnie pooperacyjnej.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy