Powrót do pigułek antykoncepcyjnych po przerwie

Przerwałam branie tabletek antykoncepcyjnych po koniec czerwca (skończyłam opakowanie). W lipcu okres dostałam normalnie,jednak od tamtego czasu już nie miałam. Chciałabym ponownie zacząć brać tabletki , jednak czy mogę to zrobić skoro nie miałam przez tak długi czas okresu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać badanie kontrolne. Prawdopodobnie obecny stan ma związek z wahaniami hormonalnymi. Teoretycznie można zacząć antykoncepcję choć lepiej skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem.