Powrót do pracy a uszkodzenie przyczepu dalszego ścięgna prostownika palca

Chciałbym sprecyzować moje pytanie,otóż mam uszkodzenie przyczepu dalszego ścięgna prostownika palca lll ręki prawej, zastosowano czasowa artrodeza stawu DIP palca lll ręki prawej drutem K na 6 tyg. Po tym okresie chciałbym wrócić do pracy. Praca moja polega na tym iż jestem stolarzem konserwatorem w szpitalu,do moich zadań należy wykonywanie wszystkich prac stolarskich tj. montaż ,transport ,przenoszenie i dzwiganie.

Po usunięciu drutu K wymagana jest jeszcze rehabilitacja średnio około 4- 6 tygodni.Także po wyjęciu drutu K należy stopniowo zwiększać stopień obciążeń palca i dłoni aby powstała blizna w miejscu uszkodzonego ścięgna nabrała właściwej wytrzymałości mechanicznej