Powrót do stosowania plastrów antykoncepcyjnych po przerwie

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy jeżeli zeszły poniedziałek nie założyłam plastra to teraz jest w ogóle sens żeby jutro go założyć czy co teraz powinnam zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku przyklejenia kolejnego plastra nie można na 100% być pewnym ochrony antykoncepcyjnej w takiej sytuacji. Sugerowałbym odczekać jeden pełny cykl by rozpocząć nowa kurację bez obaw o pełną ochronę.