Powrót do zażywania tabletek antykoncepcyjnych po odstawieniu

Od miesiąca czerwca biorę tabletki antykoncepcyjne "Midiana". Brałam je regularnie, również wyrównał mi się cykl. Niestety w tym miesiącu nie miałam pieniędzy na zakup tabletek (powinnam wziąć 14.10, jestem po miesiączce, która trwa 4 dni podczas przerwy). Wiem, że nie jestem już odpowiednio "chroniona". Tabletki zakupiłam dzisiaj, 18.10. Chciałabym się zapytać w jaki sposób mogę zacząć zażywanie tabletek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczne jest aby odczekała Pani miesiąc do wystąpienia kolejnego krwawienia. Tabletki należy rozpocząć z pierwszym dniem krwawienia.