Powrót psychozy poporodowej

Witam. Czy w czasie trwania choroby psychoza poporodowej moga wystepowac powroty objaw . Byla w szpitalu miesiac ale juz wyszła cały czas bierze tabletki ale ostatnio zle sie czuła miała atak . czy to normalne ze w czasie leczenia moga wystepowac takie zachowania jak wczesniej ?

Witam Pana,

Objawy psychozy poporodowej mogąbyćbardzo zróżnicowane. Podobnie zróżnicowany bywa przebieg tego zaburzenia. Kilka tygodni, które upłynęły od pierwszych objawów psychozy to jeszcze czas dość niestabilny, "rekonwalescencja" po posychozie może przebiegać w różny sposób. Czasem może dochodzić do ew. nawrotów niektórych objawów w przypadku dużego obciążenia stresem, braku snu (rozumiem że żona wstaje w nocy do nimowlęcia). Jesli objawy jednak ulegają nasileniu mimo przyjmowania leków ( Czy jest Pan pewny, ze żona rzeczywiście bierze leki?), wtedy proszę pilnie skonsultować się z psychiatrą prowadzącym.

Pozdrawiam!