Powstrzymywanie ejakulacji podczas masturbacji

Witam, Jak każdy (lub prawie każdy) mężczyzna się mastrubuduje od czasu do czasu (powiedzmy 3-4 razy w tygodniu) czasem nie dopuszczam do wytrysku poprzez mocne zaciśnięcie penisa - czy tego typu praktyki mogą mieć jakieś konsekwencje zdrowotne? czy ciśnienia nasienia może jakoś "rozerwać"/uszkodzić nasieniowody?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie,
Mało prawdopodobne jest, że dojdzie w takiej sytuacji do uszkodzenia czy rozerwania nasieniowodów. Tego typu praktyki nie są jednak do końca dobre, ponieważ mogą prowadzić do cofania się nasienia i następczego poszerzenia nasieniowodów.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Praktyka powstrzymywania się przed zbyt szybkim wytryskiem w masturbacji, zwłaszcza jeśli wzwód jest niepełny, jest słuszna, ale nie na na zasadzie uciskania penisa, bo powstaje wtedy wytrysk wsteczny, do pęcherza.
Utrwalenie się tego objawu może zmniejszać płodność, bo plemniki będą w moczu, a nasienia wydostającego się z penisa do waginy będzie niewiele, może zbyt mało...
Podobna sytuacja jest po zabiegach na gruczole krokowym (prostacie) w starszym wieku. Jest orgazm, ale nie ma wytrysku, plemniki są w moczu...
Podsumowując, proponuję zaniechać tych praktyk i pozwalać na wydostawanie się nasienia z penisa.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Praktyki te są niekiedy stosowane w pewnych regionach świata dla spotęgowania doznań seksualnych. Prowadzą do wzmożenia ciśnienia w drogach nasiennych i cewce moczowej jednakże - jak się wydaje - nie są to wartości szkodliwe dla zdrowia, przynajmniej w tym wymiarze
Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy