Powstrzymywanie ejakulacji podczas masturbacji

Witam, Jak każdy (lub prawie każdy) mężczyzna się mastrubuduje od czasu do czasu (powiedzmy 3-4 razy w tygodniu) czasem nie dopuszczam do wytrysku poprzez mocne zaciśnięcie penisa - czy tego typu praktyki mogą mieć jakieś konsekwencje zdrowotne? czy ciśnienia nasienia może jakoś "rozerwać"/uszkodzić nasieniowody?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Mało prawdopodobne jest, że dojdzie w takiej sytuacji do uszkodzenia czy rozerwania nasieniowodów. Tego typu praktyki nie są jednak do końca dobre, ponieważ mogą prowadzić do cofania się nasienia i następczego poszerzenia nasieniowodów.

Praktyka powstrzymywania się przed zbyt szybkim wytryskiem w masturbacji, zwłaszcza jeśli wzwód jest niepełny, jest słuszna, ale nie na na zasadzie uciskania penisa, bo powstaje wtedy wytrysk wsteczny, do pęcherza.
Utrwalenie się tego objawu może zmniejszać płodność, bo plemniki będą w moczu, a nasienia wydostającego się z penisa do waginy będzie niewiele, może zbyt mało...
Podobna sytuacja jest po zabiegach na gruczole krokowym (prostacie) w starszym wieku. Jest orgazm, ale nie ma wytrysku, plemniki są w moczu...
Podsumowując, proponuję zaniechać tych praktyk i pozwalać na wydostawanie się nasienia z penisa.
Pozdrawiam.

Praktyki te są niekiedy stosowane w pewnych regionach świata dla spotęgowania doznań seksualnych. Prowadzą do wzmożenia ciśnienia w drogach nasiennych i cewce moczowej jednakże - jak się wydaje - nie są to wartości szkodliwe dla zdrowia, przynajmniej w tym wymiarze
Pozdrawiam
RH