Powtórzenie badań BHCG

witam, robiłam bete 2 grudnia wynik 35 , 11 grudnia powtórzyłam wynik 18, pani powiedziała że to 3 tydzień, i że każde laboratorium podaje inny wynik i ma inne wartości czy to prawda? Że powinnam zrobic obydwa badania w jednym laboratorium?

Milena Lubowicz

To prawda, że każde laboratorium może mieć inne normy, zależnie od stosowanej metody oznaczania. Jednak przyrost BhCG w pierwszych tygodniach ciąży jest bardzo duży i myślę, że nawet w innym laboratorium po 9 dniach wartość powinna być znacznie większa. Na pewno wymaga to weryfikacji- powtórzenia BhCG w tym samym laboratorium, w którym robione było drugie badanie lub wizyty u ginekologa i wykonania usg.
Pozdrawiam