Pozbycie się pajączków na nogach

Witam. Mam pytanie dotyczace pajaczkow na nogach ,chcialabym sie ich pozbyc w jak najmniej bolesny sposob , bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi i doradzenie w tej sprawie . Chcialabym tez zapytac co robic zeby pajaczki nie powracaly czy wazny jest :ruch , dieta , odpoczynek , cwiczenia. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie czynniki jakie Pani wymieniła są bardzo ważne w prewencji tego typu zmian. W celu ich usunięcia polecam laseroterapię.

Witam serdecznie, najmniej bolesnym zabiegiem wydaje się skleroterapia. Profilaktyka to regularne stosowanie wyrobów uciskowych I kalsy kompresji.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec.angiolog

Proszę się udać na konsultację do lekarza medycyny estetycznej.Na pajączki można wykonać skleroterapię. Po zabiegu należy nosić uciskowe rajstopy przeciwżylakowe.

Witam
Powinna Pani zacząć od wykonania badania USG-Doppler oceniającego stan żył. Potem na podstawie średnicy żył powinno się dobrać odpowiednią metodę leczenia. Przy większych- skleroterapię, przy małych czerwonych - laser lub Veinwave. Wg moich pacjentów odczuwalność tych metod jest podobna. Jeżeli laser to tylko z wbudowanym chłodzeniem, bo będzie bardzo odczuwalny. Profilaktycznie - wszystko to, co Pani wymieniła.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska