Poziom beta HCG

Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Ostatni okres miałam 16 września. Moje cykle przeważnie trwają 30 dni. 16 października zaczął pobolewać mnie brzuch tak, jak przed okresem, jednak do 19 nie dostałam miesiączki. Wykonałam testy ciążowe i oba wyszły pozytywne - choć 2 kreseczka bardzo blada. 21 października zrobiłam badanie beta HCG we krwi, w którym wynik wyszedł 128 mlU/ml, a normy to: ciąża 1,2-3 tydzień - 16-156, ciąża 2-3 tydzień - 101-4870, ciąża 3-4 tydzień - 1110-31500. Czy podany poziom nie jest za niski?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wynik jest za niski. Dobrze by było powtórzyć badanie i sprawdzić dynamikę wzrostu stężenia beta HCG we krw - bardziej miarodajne od pojedynczego wyniku jest bowiem sprawdzenie, czy podwaja się on co dwa dni.

Pozdrawiam serdecznie.