Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom ciał ketonowych w wyniku badania moczu

Witam, Odebrałem wyniki moczu i mam 150 mg/dl ciał ketonowych inne wyniki w normie. Cukier rano 81, a 2 godziny po posiłku 118. Odchudzam się, ale bez przesady, czy to możliwe że przez to aż tyle ciał ketonowych ? Pozdrawiam, Robulo
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Mgr Anna Szul Dietetyk, Świdnik
41 poziom zaufania

Podwyższona wartość ciał ketonowych może u pana wynikać z odchudzania. W moczu nie powinny one prawie wcale występować.
Obecność ciał w moczu jest informacją o tym, że organizm spala wolne kwasy tłuszczowe i stąd czerpie energię, nie zaś z glukozy. Nie wiem jaką dietę pan stosuje oraz jak dużo wysiłku fizycznego występuje u pana, ale zła dieta (zbyt białkowa lub zbyt tłuszczowa) i nadmiar ćwiczeń mogą powodować wzrost ciał ketonowych w moczu.

Inne przyczyny występowania ciał ketonowych:
- cukrzyca
- zaburzenia metaboliczne
- nadczynnośc tarczycy
- oparzenia, gorączka
- wymioty
- ostra choroba

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy