Poziom cukru a rodzinne obciążenia cukrzycą

Witam! Jaki powinien być poziom cukru we krwi na czczo , a jaki po posiłku? Wspomnę, że będąc 5 lat temu w ciąży miałam cukrzyce ciążową, poza tym w rodzinie również była obecna cukrzyca (babcia, ojciec).Na czczo od kilku dni poziom cukru utrzymuje się u mnie 100 -104 mg/dl, po posiłku 120-125mg/dl. Mam obawy co do tych wyników. Dziękuję i życzę spokojnej nocy .

Milena Lubowicz

Na czczo poziom powinien być poniżej 100mg/dl, w 2 godziny po posiłku poniżej 140mg/dl. Ze względu na duże obciążenie rodzinne i cukrzycę ciążową powinna być pod opieką lekarza rodzinnego, regularnie wykonywać badania i racjonalnie się odżywiać.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

u zdrowego człowieka poziom cukru na czczo powinien wynosić poniżej 100 a po 2 h od próby obciążenia glukozą poniżej lub równo 126mg/dl. Jednak aby zdiagnozować cukrzycę należy przeprowadzić badanie z krwi żylnej. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby przeprowadził diagnostykę w kierunku cukrzycy.

Pozdrawiam.