poziom ferrytyny

Witam, ze względu na złe samopoczucie, ogólne zmęczenie, obfite i nieregularne miesiączki zrobiłam badanie krwi - morfologia -wyniki na dolnej granicy, tarczyca 3-generacja 0,9 i dodatkowo poziom ferrytyny= 19,80ng/ml. Mam 35lat. Proszę o interpretację moich wyników badań, anemia czy początki nowotworu? Pozdrawiam Dorota
35 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Pani Doroto,
Takie wyniki badania nie wskazują na nowotwór, nie wiem skąd taka myśl. Jeśli cierpi Pani z powodu obfitych miesiączek to w tym kierunku powinna iść Pani diagnostyka, bo zwiększona utrata krwi przy takich dolegliwościach może prowadzić do niedokrwistości.
Wyniki, które Pani podała nie odbiegają znacznie od normy, powinna Pani też podać normy labolatorium, w którym badanie zostało przeprowadzone (takie liczby podane zazwyczaj są na wyniku).
Zalecam wizytę u ginekologa i diagnostykę nadmiernych obfitych i nieregularnych miesiączek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty