Poziom ferrytyny u 11-miesięcznego dziecka

witam, czy ferrytyna na poziomie 33 (norma 22-240) to niski wynik? dziecko ma 11 miesięcy było suplementowane żelazem przez 5 miesięcy hemoglobina zawsze wychodzi nieco poniżej dolnej granicy normy mimo podawania zelaza, czy jest powod do niepokoju?

Milena Lubowicz

Podaje Pani zbyt mało informacji by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Poziom ferrytyny jest w normie czyli zapasy żelaza zostały uzupełnione. A jaki jest poziom żelaza? Czy dziecko ma jeszcze inne objawy? Może należy rozważyć kwestie nieprawidłowego wchłaniania żelaza i konsultację gastroenterologiczną.
Pozdrawiam