Poziom glukozy na czczo w 20 tygodniu ciąży

Dzień dobry mam pytanko.Jestem w 20 tygodniu ciąży robiłam rutynowe badanie krwi i wyszło, że glukoza na czczo wyniosła 63. Bardzo roszę mi odpisać czy to poważne w ciąży i czym to grozi?

Marta Mielniczuk

Witam, poziom glukozy na czczo wynoszący 63mg/dl mieści się w normie. Ponieważ jest to jednak blisko dolnej granicy normy, dla pewności może Pani powtórzyć badanie. Poniżej 55mg/dl rozpoznaje się hipoglikemię, a diagnostykę w kierunku cukrzycy prowadzi się, jeśli poziom glukozy na czczo przekroczy 100mg/dl. Pozdrawiam.