Poziom glukozy w ciąży

Witam! Czytając artykuły o cukrzycy, doczytałam się, że poziom glukozy we krwi po 1 h od posiłku powinien wynosić do 140, a po 2 h do 120. Moja pani dietetyk kazała mi trzymać normę do 120 po 1 h od skończonego posiłku. Powiem szczerze, że trudno mi jest w ciąży utrzymać ten poziom. Proszę o informację, który faktycznie poziom po 1h od posiłku jest prawidłowy - 140 czy 120? Czy są na to jakieś wytyczne, czy po prostu zależy od interpretacji dietetyka? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

U kobiet z cukrzycą ciężarnych docelowy poziom glikemii (mierzony glukometem) 1 godzinę po posiłku powinien być niższy niż 135 mg/dl. Należy jednak unikać hipoglikemii, która jest nawet groźniejsza niż zbyt wysoki poziom glukozy.