Poziom HCG, brak miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. 10 października byłam na wizycie u mojego ginekologa, podczas badania usg w macicy lekarz zauważył pęcherzyka jak ciazowy 8mm. Hcg wyszło <1,20ml czyli brak ciąży. Ostatnia miesiące miałam 28 września. Jeśli to nie ciążą to dlaczego nie mam miesiącami? Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto powtórzyć oznaczenie by mieć ostateczna pewność i wykluczyć ciąże. Brak miesiączki może być związany ze stresem, dietą, wahaniami hormonów zarówno płciowych jaki i np. produkowanych przez tarczycę.