Poziom leukocytów a prawdopodobne dolegliwości

Mój wynik leukocytów to 3,72, czy to już choroba? Od dłuższego czasu utrzymuje się poniżej 4.00. Czy to jest niepokojący objaw? Ela B.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli nie zauważa Pani u siebie żadnych objawów a zwłaszcza nadmiernej podatności na infekcję to nie należy nazywać takiego stanu chorobą. Może być to dla Pani normą mimo, że poziom WBC jest poniżej normy laboratoryjnej.