Poziom TSH i TG a staranie o dziecko

Czy mając TSH 4,69(norma do 4,20) i anty TG 303 (maks.115) mogę starać się o dziecko czy konieczne jest, aby wpierw wyregulować?Czy branie na zmiane euthyrox25 i 50 jest bezpieczne?(tak zalecił lekarz) czy lepiej brać37,5 codziennie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności należy doprowadzić do wystąpienia eutyreozy czyli prawidłowego stężenia hormonów tarczycy. Warto wspomnieć o tym iż wykrycie przeciwciał anty TG i anty TPO może świadczyć o autoimmunologicznym charakterze choroby i właśnie takim podłoży niedoczynności tarczycy.