Poziom TSH u 16-latki

Witam, moja córka ma 16 lat i przy okazji wizyty u dermatologa, lekarz patrząc na wyniki badań zwrócił uwagę na tarczycę i powiedział, że mogą być z nią problemy - córka ma się przebadać w tym kierunku. Ale patrząc na wynik TSH jest w normie - 3,57 (norma 0,28-4,30). Wydaje mi się, że córka jest zdrowa pod tym kątem, czy mam rację?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik jest prawidłowy. Warto jednak wykluczyć zaburzenia budowy gruczołu. Sugeruje usg.