Poziom witaminy D, kortyzolu i anty-TPO

mam wynik wit d-15,zanim bede miec wizyte u endokryn.20 sierpnia jaka witamine kupic-jaka dawke zeby sobie pomoc?kortyzol 125 co moze oznaczac? oraz wynik anty tpo-13.83 czy sugeruje chorobe hashimoto czy musze potwierdzic badaniem a-tg?

Małgorzata Panek

Suplementacja witamina D jest wskazana szczególnie w okresie zimowym tj od października do marca. W lecie synteza witaminy zachodzi dzięki ekspozycji na słońcu. Bezpiecznie może Pani stosować suplementy zawierające 1000jm witD. Nie znając norm dla danego laboratoriu, nie mogę nic powiedzieć o wynikach. Proszę zabrać wyniki badań i pokazać podczas wizyty u endokrynologa.
Pozdrawiam