Poziom żelaza we krwi dziecka a konieczność suplementacji

Witam, mój synek ma 18 m-cy i w wynikach wyszło, że poziom żelaza wynosi 61? czy to za mało? czy muszę podawać synkowi żelazo np. w proszku? robiliśmy też poziom tsh= 2,565 oraz czynnik ft4= 17,74 jak mam interpretować te wyniki? dziekuje i pozdrawiam

Milena Lubowicz

Poziom żelaza rzeczywiście jest obniżony i wskazana byłaby suplementacja. Proszę udać się do pediatry, gdyż wynik ten należy zinterpretować w oparciu o morfologię krwi. Należy ocenić czy niedobór żelaza wywołuje niedokrwistość.
Pozdrawiam