Poziome pęknięcie rogu łakotki bocznej w wyniku rezonansu magnetycznego

Co mnie czeka? Opis badania MR: Rzepka zrotowana bocznie, chrząstka rzepki opieka się o kłykieć boczny kości udowej, na tej wysokości o nieco podwyższonych sygnałach jak w przypadku uszkodzenia.Róg tylny łąkotki przyśrodkowej z obszarami hiperintensywnymi jak w przypadku zmian przeciążeniowych.Poziome pęknięcie rogu przedniego łąkotki bocznej, szczelina pęknięcie dochodzi do powierzchni stawowej. Wizyta u ortopedy za 2 tyg, żyję w niepewności, proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością konieczna będzie operacyjna rekonstrukcja rzepki.