Poźno objawiający się wrodzony przerost nadnerczy

Witam Mam poźno objawiający się wrodzony przerost nadnerczy.Co w moim przypadku pomogłoby pozbyć się namiernego owłosienia tabletki antykoncepcyjne czy hydrokortyzon czy może coś jeszcze innego? Moje badania: DHEA 22 (1,3-9,8),Testosteron, 71,46 (10-78),17 OH progesteron 5,42 (4 dzień cyklu),androstendion 4,83 (0,4-4,1)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Substytucja glikokortykoidami jest od 50 lat skuteczną
metodą leczenia w/w choroby. Pozostając terapią pierwsze go
rzutu w tym wskazaniu. Jednak leczenie chorych z tym zaburzeniem wciąż pozostaje wyzwaniem, gdyż powikłania terapeutyczne mogą być za równo skutkiem zbyt niskiego
dawkowania egzogennych hormonów, jak i spowodowanej przez nie nad miernej supresji szlaku przemian endogennych androgenów.