Pozostawienie odłamka dolnej ósemki

Witam. Zwracam się o poradę w następującej kwestii- miesiąc temu mialam usuwaną dolną 8'mkę (zdrowy ząb). Podczas ekstrakcji korzeń zęba się ułamał- dość spory kawałek. Nie wiem, czemu dentysta (chirurg) od razu tego odłamka nie usunął. Na moje pytanie przy następnej wizycie o ten odłamek usłyszałam "zobaczymy. Pozostawienie tak dużego odłamka korzenia zdrowego zęba nie jest dużym błedem". Mam spore wątpliwości- wolałabym, żeby ten korzeń został usunięty i zastanawiam się dlaczego nie zostało to zrobione za pierwszym razem? W tej chwili czuję uwieranie, jeśli podczas jedzenia coś "zawędruje" w okolice zębodołu po tej 8'mce, poza tym bardzo reaguje mi to miejsce na zimno.

Witam,
oczywiście każdą sytuację powinno rozpatrywać się indywidualnie i po badaniu klinicznym (pacjenta).
W przypadku pozostawienia korzenia (zdrowej) ósemki powinno wykonać się rtg i podjąć decyzję o usunięciu korzenia.
Wystpujące uwiranie moż być związane z raną poekstrakcyjną, a wrażliwość tj okolicy na zimono związana może być z sąsiednimi zębami.