Pozytywne testy ciążowe i różowe plamienia

Witam, staramy się z mężem o dziecko. Termin ostatniej miesiączki to 3.10.2014. Ostatnie moje cykle trwały 28-31 dni. Testy ciążowe wyszły pozytywne już w 34 dniu cyklu, z drugą kreską jaśniejszą, dzisiaj (12.11.14) powtórzyłam test ciążowy, i wyszły już dwie mocne kreski. Od trzech dni mam lekkkie różowe plamienia. Czy powinnam jeszcze dla pewności zrobić badanie beta HCG? Czy zaczekać do wizyty u lekarza ginekologa? Kiedy pęcherzyk ciążowy może być już widoczny? Martwią mnie te plamienia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, plamienia mogą występować i być objawem niekoniecznie niepokojącym. W razie nie ustępowania bądź nasilenia plamień zalecam wizytę u ginekologa. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny w 6-7. tygodniu ciąży, plamienia na początku ciąży mogą się zdarzać. Jeżeli odczuwa Pani niepokój dla pewności można zrobić BhCG. Gdyby dołączyły się inne objawy niepokojące proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam