Pozytywne testy owulacyjne a szanse na zajście w ciążę

Witam robilam testy owulacyjne, które przez trzy kolejne dni wychodziły pozytywne. Kochalismy się w pierwszym dniu pozytywnego testu. Czy jest szansa ze do zapłodnienia doszło cztery dni po stosunku aż pękło jajeczko, czy tak długo plemniki nie przezylyby. W dniu dzisiejszym dostalam brązowe plamienie a okres powinna dostac za piec dni. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Teoretycznie plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych 3 do 5 dni także szansa na ciążę jest.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Jeżeli stosunki odbywały się bez zabezpieczeń istnieje szansa że doszło do zapłodnienia- brązowe plamienie może być efektem zagnieżdżenia się jajeczka w macicy. Ciążę najlepiej potwierdzić testem ciążowym, który można wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli test wyjdzie pozytywnie, należy skonsultować się z ginekologiem, który roztoczy nad Państwem dalszą opiekę.