Pozytywny wynik testu ciążowego a brak zarodka na USG

Witam, mam pytanie odnośnie ciązy, między 27-29 sierpnia miałam ostatnia miesiączkę obecnie okres powinnam dostać 28-30 września a 3 padziernika zrobiłam test i okazało się, że sa dwie kreseczki, tego samego dnia byłam u lekarza, który niestety przez badanie usg nie wykrył ciąży ani zmian w macicy. Dnia następnego zrobiłam badanie hcg i wyszło 305, 1 mlu. Pytanie moje, który tydz. ciązy jest i czy możliwe, żeby nie było na usg i badaniu widac żadnych zmian.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmiemy, że owulacja wystąpiła gdzieś w okolicach 10 września to licząc od tej daty mamy 4 tydzień ciąży. Brak zmian jest zastanawiający. Proponuję ponowną ocenę narządu rodnego przy użyciu USG przezpochwowego.