Pozytywny wynik testu ciążowego a Metformin

Witam, od ponad 2 lat staramy się z mężem o dziecko. Dzisiaj zrobiłam test i wynik wyszedł pozytywny - jestem najszczęśliwsza na świecie!! Mam PCSO i biorę Metformin, mam pytanie czy powinnam kontynuować lęk czy przestać? Dodam, że jest weekend i nie mam możliwości kontaktu z lekarzem. Dziękuje za odpowiedz

Małgorzata Panek

W ciąży Metformin jest przeciwwskazany i należałoby zmienić leczenie na wstrzyknięcia insuliny. Proszę udać się do ginekologa. Może okazać się konieczna konsultacja u diabetologa.
Pozdrawiam