Pozytywny wynik testu ciążowego i b-hcg a brak ciąży w usg
Bardzo proszę o pomoc.
Ostatni okres miałam 27 marca, od miesiąca czułam, że jestem w ciąży, ciągła gorączka, apatia i inne objawy. 27 kwietnia zrobiłam bete hcg i miałam wynik 7225 ciągle robie testy i są pozytywne 2 grube krechy. Po wyniku bety byłam u lekarza i robił mi usg, ale nic nie było widać.
Problem polega na tym, że trzy dni temu miałam lekkie krwawienie, po czym zamieniło się to w brązowe plamienie z małymi skrzepami, trwało to 4 dni. Po tym krwawieniu robiłam test i dalej jest pozytywny.
Zupełnie nie wiem co się dzieje, czy jestem w ciąży?
Bardzo bym chciała, żeby tak było, lecz nic nie rozumiem. Kiedy będzie coś widać na usg i czy te krwawienie coś znaczy?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Pęcherzyk ciążowy powinien być teoretycznie widoczny w USG po 4 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Mogło się jednak zdarzyć, że do owulacji doszło później niż 2 tygodnie od tej daty- wtedy ciążę w USG będzie można uwidocznić również w późniejszym terminie. Wiele ciąż ulega jednak poronieniu na tym najwcześniejszym etapie. Krwawienia i plamienia mogą oznaczać zagrożenie poronieniem, choć nie jest to jednoznaczne (nieraz takie objawy pojawiają się nawet przez cały pierwszy trymestr, szczególnie w terminach, na które przypadałaby miesiączka, gdyby nie doszło do zapłodnienia). Pewną informację dałoby nam ponowne badanie stężenia betaHCG we krwi. Testy ciążowe dają wynik pozytywny jeszcze przez jakiś czas po poronieniu, tak więc nie jest to miarodajne. Pewną odpowiedź na Pani pytanie da natomiast badanie USG wykonane za ok. tydzień.
Pozdrawiam!