Pozytywny wynik testu ciążowego przy torbielach

Od 4 miesięcy mój cykl wynosi 28 dni, lecz wcześniej okres wypadał od 28 do 33 dnia. 15 lipca powinnam mieć okres jako ten 28 dzień. 3 razy kochaliśmy się z partnerem bez zabez. 16 lipca zrobiłam test domowy i wyszedł pozytywny. Czytałam gdzieś, że wynik ten może pojawić się również przy torbielach. Moja siostra miała poważne problemy z tym związane. Czy w takim razie ja też mogę mieć torbiela i dlatego wynik wyszedł pozytywny? Do dnia 25 czerwca zażywałam antybiotyki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to mało prawdopodobne. W tej sytuacji sugerowałbym konsultację z ginekologiem. Ciąża jest prawdopodobna w tej chwili.