Pozytywny wynik z krwi utajonej a rak jelita grubego

Dzień dobry, wyniki z utajonej krwi w kale wyszły pozytywnie.Czy oznacz to raka jelita grubego?Ogólnie od dziecka mam problemy z oddawaniem stolca a w czasie ciąży zaczęłam stosować czopki glicerolowe , pomagały.Pomagają, bo nadal je stosuje .I boję się, że to one powodują też tą krew utajoną, gdyż mija już spory czas jak je stosuję ale nie mam żadnego zamiennika, który by pomógł mi się normalnie wypróżnić.A i tak wydaje mi się , że każde oddanie stolca to kolejny poród. Bardzo się boję raka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Z pewnością sugeruje to poważna chorobę, choć nie zawsze tak jest.