Praca informatyka a jaskra

Dzień dobry. Mam pytanie, mianowicie mam 24 lata i stwierdzono u mnie jaskrę. Za trzy miesiące kończę technikum informatyczne i dlatego chciałbym się zapytać, czy z jaskrą mogę pracować w zawodzie informatyka? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Aleksandra Katarzyńska
26 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Diagnoza jaskry, nie oznacza rezygnacji z Pana aspiracji zawodowych. Proszę zapytać swojego lekarza okulistę o dokładne postępowanie w przypadku tej choroby. Konieczne jest stałe przyjmowanie leków i oczywiście odpowiednia higiena pracy. Najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie jaskry w jak najwcześniejszym stadium i systematyczne monitorowanie postępu choroby. Najważniejszym i najczęściej występującym czynnikiem jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Dlatego jego uregulowanie istotnie wpływa na obniżenie progresji zaniku nerwu wzrokowego i występowanie ubytków w polu widzenia. Przy właściwym postępowaniu, zgodnym z zaleceniami lekarza, choroba nie wpływa znacząco na tryb życia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty