Praca przed komputerem a ćwiczenia na odciążenie kręgosłupa

W jaki sposób pomóc swojemu kręgosłupowi, jeśli pracuje się cały dzień przed komputerem? czy może są jakieś proste ćwiczenia, które nieco go odciążą?

Ponadto warto zamienić krzesło na piłkę rehabilitacyjną, która wymusi ruchy i pozwoli uniknąć statycznego siedzenia.
Warto robić przerwy, wstać, przejść się, przeciągnąć, "rozprostować kości".
Warto dbać o ruch poza godzinami pracy: basen, rower, marszobiegi, Nordic Walking.
Istnieje wiele ćwiczeń, warto zgłosić się do specjalisty, aby dobrał odpowiedni zestaw ćwiczeń dla Pani.