Praca przy malowaniu mieszkania po skleroplastyce żył

Witam ,przygotowuję się do zabiegu skleroterapii żył łydki i mam pytanie czy tego samego dnia po zabiegu lub następnego mogę wykonywać pracę przy malowaniu mieszkania i chodzenia po drabinie czy jest to ryzykowne i jak wysoce dziękuję

Witam serdecznie, po skleroterapii zalecam czynny wypoczynek - chodzenie po drabinie tak, malowanie tak, ale przebywanie godzinami bez ruchu (kończyn dolnych) na tej drabinie - nie. Nie podnosimy ciężarów powyżej 5kg przez kilka dni po zabiegu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog