Praca przy zespole wazowagalno-kardidepresyjnym

witam mam pytanie mam zespół wazowagalny kardidepresyjny 2a lekarz powiedział ze nie mogę pracować bo to jest niebezpieczne dla mnie bo w każdej chwili mogę stracić przytomność i upaść do tego mam silną depresje i silną nerwice dostałam po utracie najbliższej mi osoby (śmierć męża) mam pytanie czy mam jakąkolwiek szanse na dostanie renty nie jestem w stanie w pracy się skupić chodzę po kontach płacze proszę o rade co robić

Witam... to o czym Pani pisze to problem wymagający konsultacji lekarskiej. Proszę zwrócić się z tym pytaniem do lekarza rodzinnego.Proszę szczerze porozmawiać o swojej sytuacji i obawach.On pewnie lepiej wiec jak to w Pani rejonowym ZUSie bywa i czy nie warto podjąć leczenia psychoterapią - ma Pani w pobliżu Gdańsk i Frombork - silne ośrodki.Trzeba tylko się zdecydować. Pozdrawiam

Przede wszystkim trzeba się leczyć. Jeżeli stan zdrowia nie ulegnie poprawie w ciągu przysługującego okresu zwolnienia lekarskiego (6 miesięcy) istnieje możliwość uzyskania zasiłku rehabilitacyjnego, który jest przyznawany w częściach - do roku. Dopiero wtedy można myśleć o rencie, pod warunkiem, że funkcjonowanie chorego nie ulegnie poprawie.
Proszę pamiętać, że przebywanie na rencie samo w sobie jest czynnikiem niekorzystnym dla zdrowia i samopoczucia. Praca to nie tylko źródło utrzymania, ale także praca pozwala zachować określony status, daje poczucie przynależności, mobilizuje do aktywności, dbania o siebie, zapewnia kontakt z ludźmi.