Praca zawodowa po zdiagnozowaniu choroby afektywnej dwubiegunowej

Czy w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej zdiagnozowanej po raz pierwszy w wieku 54 lat po ponad rocznym przyjmowaniu leku LEXAPRO można bez leków pracować na umowę o pracę. W rodzinie nie było przypadku takiej choroby. Pierwotna diagnoza F 43.

Dzień dobry,

W przypadku CHAD'u podstawą są jednak dobrze dobrane i systematycznie przyjmowane leki ! Można pracować, tylko zastanawiam się dlaczego "bez leków" ?

Witam Panią Serdecznie,

Może Pani pracować zawodowo.
Proszę jednak rozważyć podjęcie psychoterapii, psychoedukacji, zadbać o wsparcie emocjonalne i fizyczne bliskich.

Życzę Pani tylko sukcesów zawodowych.
Irena Mielnik-Madej