Pragnę przytyć!

Mam na imię Anna, jestem 17-latką, mam problem. Mimo to, że ważę 40 kg mam 160 cm wzrostu, czuję się wyśmienicie. Wiem doskonale, że mam bardzo dużą niedowagę, chciałabym przytyć bardzo. Jestem aktywna fizycznie, nie mam żadnych kłopotów zdrowotnych. Mój jadłospis na jeden dzień: 1) herbata, 2 bułeczki z szynką 2) sok 0,5l, bułka 3) 2 dania na obiad (zupa i ziemniaczki z mięskiem) 4) lekka przekąska, którą jest kanapką z serkiem 5) bułka i herbata 6) budzę się o 3 w nocy i jem 2 bułki W międzyczasie podjadam słodycze. Wydaje mi się, że jem dosyć dużo, a jestem mała, nie tyję:( W jeden dzień potrafię schudnąć1kg, żeby to nadrobić muszę poświęcić na to ok. 3 miesięcy:( Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.:)

Witam,

Przede wszystkim powinnaś dążyć do kaloryczności diety oscylującej w okolicach 2500 kcal.
Takie jest zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku, przy umiarkowanej aktywności fizycznej.
Prosiłabym Cię także o wykonanie badań lekarskich, które pozwolą ustalić przyczynę niedoboru masy ciała.
Dopiero wtedy możemy mówić o zmianach w diecie.

Pozdrawiam

P.S
W Twojej diecie brakuje:
-warzyw
-owoców
-mleka i nabiału.

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

W ramach przekąsek możesz jeść warzywa (bez ograniczeń) lub owoce (z ograniczeniem do 100 g w pocji).