Prawdopodobieństwo ciąży po odbyciu stosunku analnego z partnerem

Witam, czy jest mozliwosc ze po tym jak odbylam stosunek analny ze swoim partnerem to zaszlam w ciaze? Chodzi o to ze czesc spermy splynela w dol i boje sie o to ze mogla dojsc do pochwy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam stosunek analny oczywiście nie predysponuje do ciąży. Wspomniane przemieszczenie się spermy w okolice narządu rodnego może jednak spowodować ciążę. Nie jest to szansa pewna,jednak należy mieć to na uwadze.