Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku analnym

Dzień dobry! Mam w miarę regularne cykle 27-28 dni. Ostatni okres miałam 3 października 2012r., dnia 19 października (17 dzień cyklu) uprawiałam petting i seks analny bez zabezpieczenia. Nie doszło do wytrysku w środku. Okres powinnam dostać w 30-31 października. Jednak się spóźnia. Moje pytanie czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży?

Lek. Marta Hat

Witam! Ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe. Nie ma możliwości, aby plemniki dostały się do dróg rodnych - poza naturalnym środowiskiem bardzo szybko wysychają. Opóźnienie miesiączki można uzasadnić występowaniem wcześniejszych nieregularnych cykli. Często także czynniki takie jak stres, zwiększenie aktywności fizycznej oraz dieta wpływają na długość cyklu. W razie wątpliwości należy wykonać test ciążowy z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Pozdrawiam serdecznie!